تفاوت مبل پایه استیل و کلاسیک

با توجه به نقش مهمی که مبلمان در دکوراسیون داخلی دارد، بایستی در انتخاب نوع آن دقت زیادی به خرج داد. در این مقاله نگاهی به تفاوت مبل پایه استیل و کلاسیک می اندازیم به امید اینکه بیان تفاوت ها و ویژگی های هر کدام، شما را در انتخاب بهتر یاری کند.

سنت و مدرنیته

هنگامی که از واژه کلاسیک استفاده میکنیم چیزی که به ذهن خیلی از افراد می‌رسد قدیمی بودن است اما باید توجه کنیم که طرح های کلاسیک هیچ وقت قدیمی نیستند. به طور مثال میتوان از فرش ایرانی سخن به میان آورد که نه تنها قدیمی نمیشود بلکه همیشه جذابیت خود را دارد.

مبلمان کلاسیک هم با طراحی سنتی و با الهام از تاریخ، سبک جذاب و زیبایی را برای این نوع از مبلمان در نظر گرفته است. در مقابل آن مبلمان پایه استیل قرار دارد که با قدرت تمام، زیبایی های عصر جدید را به رخ می‌کشد و نشان دهنده‌ی مدرنیته است.

جهت خرید انواع مبل پایه فلزی ( استیل ) می توانید به این بخش مراجعه کنید.

تفاوت مبل پایه استیل و کلاسیک

  • مبلمان کلاسیک ریزه‌کاری‌ها و پیچیدگی‌های خیلی ظریفی دارد که طراحی خاص خودش را می‌طلبد و باعث می‌شود که این سبک از سبک های محبوب در بین بیشتر مردم و همچنین خانواده های ایرانی باشد. در مقابل در مبلمان پایه استیل از طرح های مینیمال استفاده‌ی بیشتری شده و از شلوغی های زیاد از حد اجتناب شده است.
  • بر خلاف مبلمان پایه استیل که زیبایی را در سادگی نشان میدهند، مبل های کلاسیک ظرافت پایه های خود را با نقش های جذاب نشان میدهند. سادگی پایه های مبلمان پایه استیل باعث ضعیف بودن و شکنندگی آن نمی‌شود و برعکس تصورات خیلی ها، این مبلمان بسیار محکم هستند.
  • مبلمان کلاسیک جزو ظریف ترین انواع مبلمان است که منظور از ظریف بودن، ضعیف بودن و شکننده بودن جنس مبلمان نیست بلکه ظرافت و هنری است که در طراحی این آزمون به کار گرفته می شود. از برجسته‌ترین ویژگی‌های مبلمان کلاسیک هم همین ظرافتی است که در طراحی و نقش نگار این مجموعه به کار رفته است.
  • برای منبت کاری مبل های کلاسیک اصولاً از پشتی های بلند که تاج های تراشیده و منبت کاری شده دارد در پشت مبلمان استفاده می‌کنند و با طرح ها و نقش های که بر روی چوب با منبت کاری ایجاد می‌شود از نمای مختلف برای انواع مبلمان کلاسیک را ایجاد می کند. قسمت های کنده کاری شده مبل های کلاسیک و همچنین استفاده از تشکچه های با پارچه های سنگین و مخمل از ویژگی‌های برجسته مبل های کلاسیک است. در مقابل پارچه‌ی به کار رفته در مبلمان پایه استیل معمولا طرح ها سنگین و پیچیده ندارد و به راحتی با وسایل منزل هارمونی پیدا میکند.

 

مبل کلاسیک یا پایه فلزی

بررسی ویژگی های مبل پایه فلزی

  • از ویژگی های خوب مبلمان پایه استیل میتوان به این موضوع اشاره کرد که بعضی از انواع این مبلمان قابلیت تخت خواب شدن یا گردش و غیره دارند ولی خاص ترین ویژگی این مبلمان، به روز بودن و زیبایی پایه ها و دستگیره های براق این سبک اشاره کرد.
  • بالا بودن کیفیت مبل های کلاسیک از برجسته‌ترین ویژگی‌های این نوع مبلمان است که باعث می شود مدت زمان زیادی بتوان از آنها استفاده کرد و هنگامی که هزینه زیادی را برای این مبلمان می‌پردازیم خیالمان از بابت مدت دوامی که این مبلمان دارند راحت است و اگر بتوانیم به خوبی از آنها مراقبت و نگهداری کنیم می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. کیفیت بالایی که مبلمان کلاسیک دارد به خاطر چوبی است که در این مبلمان استفاده شده است.
  • مبلمان پایه استیل با استفاده از آبکاری رنگ گلد، سیلور یا کروم که به خود میگیرند و علاوه بر استحکام برای انواع آب و هوا مناسب هستند و زنگ نمیزنند. در مقابل طرح‌ها و نقش هایی که بر روی مبلمان کلاسیک حک شده اند و همچنین استفاده از چوب مقاوم و بادوام، مثل گردو، چنار و یا راش و حتی چوب مصنوعی علاوه بر قابل طرح‌پذیری و منبت‌کاری مبلمان، موجب دوام و ماندگاری آن ها می شود.
  • پارچه‌ی به کار رفته در هر دو نوع مبلمان باید با دقت انتخاب شود و هماهنگی زیادی با دکوراسیون داشته باشد. نشیمن راحت مبلمان اگر از جنس فوم سرد باشد باعث افزایش عمر مبلمان می‌شود.
در رابطه با رنگ ها و آبکاری استیل در این بخش بیشتر بخوانید.

تفاوت مبل پایه استیل و کلاسیک

بر اساس دکوراسیون انتخاب کنید !

مثل هر نوع مبلمانی، مبلمان کلاسیک و پایه استیل را نیز باید بر اساس فضا و دکوراسیون انتخاب کرد. مبلمان کلاسیک سبک رسمی دارند و باید در جاهای بزرگ که سبک سنتی دارد از این مبلمان استفاده شود ولی مبلمان پایه استیل برای فضا های کوچک وبزرگ و رسمی و اداری نیز استفاده می‌شود. استفاده از فرش‌ و آباژور و لوستر در کنار مبلمان می تواند تاثیر زیادی در زیبایی محیط داشته باشد. پرده‌ها و اکسسوری‌های خاص تزیینی هم باعث جذابیت بیشتر این دکوراسیون می شود.

انتخاب مبل استیل و کلاسیک طبق فضا

همان طور که اشاره شد، مبلمان کلاسیک بخاطر اندازه بزرگشان، بیشتر برای خانه‌های بزرگ مناسب هستند و بهتر است برای منازل کوچک آپارتمانی امروزی بیشتر از نمونه‌های ظریف‌تر و کوچک‌تر استفاده کنید. حال آنکه مبلمان پایه استیل علاوه بر خانه های شما برای محل کار نیز مناسب هستند و میتوان این مورد را از برتری های این مبلمان به شمار آورد.

قیمت و هزینه ای که بابت مبلمان پرداخت می کنید به کیفیت محصول و جنس آن بستگی دارد ولی بطور کلی قیمت مبل کلاسیک از مبل های راحتی و پایه استیل بیشتر و نسبت به مبل سلطنتی کمتر است.

مبل پایه فلزی یا پایه چوبی

نتیجه گیری :

پس علی رغم جنس پایه ها، مواد به کار رفته در اسکلت تفاوت مبل پایه استیل و کلاسیک زیاد نبوده و هر دو مبلمان یکی است و هیچکدام نسبت به دیگری ارجحیتی ندارند و انتخاب آنها فقط و فقط به سیلقه‌ی شما برمیگردد و اینکه شما طرفدار کدام یک از سبک های مبلمان باشید ، آیا میخواید از حال هوای سنتی همواره در منزل خود بهره ببرید یا مدرنیته بودن خانه و بروز بودن آن لذت ببرید.
کاملا سلیقه ای ….