راهنمای خرید میز کنسول

امروزه و با مدرن تر شدن فضا و خلاقیتی که طراحان برای ساخت به کار می‌برند، میتوانید شاهد انواع گوناگونی از میزهای کنسول باشید. مسئله ای که شاید شما را به هنگام خرید دچار سردرگمی کند. ولی نگران نباشید زیرا در این مقاله توضیحات کاملی درباره راهنمای خرید میز کنسول به شما ارائه داده‌ایم به امید اینکه با اطلاعات کامل نسبت به خرید اقدام کنید.

انتخاب درست میز کنسول

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که روحیه‌ی شاد و سر زنده دارید و از داشتن وسایل تزئینی لذت میبرید، باید میز کنسول را امتحان کنید! میزی که با همراهی یک آینه، فضای خانه‌ی شما را گرم و صمیمی و جذاب میکند و روحیه‌ی خاص شما را به تصویر می‌کشد.

میز کنسول چیست؟

به زبان خیلی ساده، میز کنسول یک کمد چند منظوره است. میزی که ممکن است با آینه آراسته شده باشد. این روز ها کمتر خانه ای را میبینید که از این میز بهره نبرده باشد. طراحی خاص میز کنسول باعث شده که یک کمد به خاص ترین شکل طرح زده شود و در اتاق نشیمن جا بگیرد تا مکانی مناسب برای وسایل پذیرایی و یا تزئینی باشد.

جهت مشاهده مدل ها و قیمت میز کنسول به این بخش مراجعه نمایید.

راهنمای خرید ابعاد میز کنسول

میز کنسول در ابعاد و اندازه های مختلف ساخته میشود. برای خرید و انتخاب یک میز کنسول، همانطور که خودتان هم بهتر میدانید بهتر است فضای خانه‌ی خود را در نظر بگیرید و سپس برای خرید اقدام کنید. گاهی یک میز کوچک ساده می‌تواند تاثیر بیشتری از کنسول های بزرگ داشته باشد.

راهنمای خرید جنس میز کنسول

اگر برای شما سوال است که میز کنسول چه جنس هایی دارد و قیمت هر کدام به چه صورت است باید بگوییم که با توجه به جنس مواد به کار رفته، قیمت آن متغیر است. این روز ها برای صرفه جویی در هزینه و استفاده‌ی کمتر از چوب، از روکش های طرح چوب استفاده میکنند که قیمت مناسب تری نسبت به بقیه دارد.

بهترین میزهای کنسول

از زیباترین میز ها روکش چوبی بوده که نیازی به تعریف اضافه ندارد، زیرا که بافت و سرزندگی چوب، خود به تنهایی جذابیتی وصف نشدنی دارد. اگر هم به دنبال زیبایی و هم قیمت مناسب هستید ما به شما میز کنسول MDF را پیشنهاد میکنیم.

راهنمای خرید میز کنسول پایه استیل

بیاید از همین ابتدا مهرِ وصف نشدنی کنسول های پایه استیل را به دل شما بیندازیم. کنسول هایی که با ترکیب سنت و مدرنیته، جا پای مدل های قدیمی گذاشته اند و به دکوراسیون جذابیتی خاص می‌بخشند.

اگر مبلمان پایه استیل دارید میتوانید آن را با کنسول های پایه استیل ست کنید. نکته‌ی قابل توجه این است که این سبک کنسول به راحتی با هر دکوراسیونی ترکیب می‌شود چون رنگ به کار رفته در پایه که میتواند سیلور، کروم و یا گلد باشد قابلیت ترکیب با هر رنگی را دارند. پس دیگر لازم نیست از این بابت نگرانی داشته باشید.

قیمت این کنسول ها نیز در مقایسه با کنسول های تمام چوب، پائین تر بوده ولی با این وجود کیفیت خود را کاملا حفظ کرده و شما می‌توانید از طول عمر آن اطمینان خاطر داشته باشید.

آینه‌ی کنسول

میز کنسول به طور رایج و معمول به همراه آینه است که این آینه با توجه به جنس و نقشی که میز دارد، در طرح های مختلفی ساخته می‌شود. البته اگر تمایل داشته باشید میتوانید کنسول بدون آینه را هم تهیه کنید.

راهنمای خرید انواع سبک های کنسول

کنسول ها به طور کلی به چهار دسته‌ی سلطنتی، ساده، مدرن و ترکیبی تقسیم می‌شوند. برای انتخاب سبک های مختلف هیچ محدودیتی وجود ندارد. هر انتخاب کاملا به سلیقه‌ی شما و البته دکوراسیون خانه‌ی شما برمیگردد. اگر کنسولی که شما انتخاب میکنید سلطنتی باشد باید این موضوع را در نظر بگیرید که این سبک کنسول به خاطر ظرافت و غیره قیمت بالاتری نسبت به سایر کنسول ها دارد. حالا به طور کمی جزئی تر سبک های کنسول را با هم بررسی میکنیم.

کنسول و آینه مناسب

کنسول کاناپه

این نوع کنسول ها امکان قرار دادن ویژگی های تزئینی مانند لامپ یا شمع را فراهم می کند. همچنین می تواند به عنوان محلی برای گذاشتن اقلامی که باید در دسترس شما باشند مانند نوشیدنی یا حتی کنترل استفاده شود. بسته به ترجیح و نیاز شما، این کنسول ها را می توان از انواع مختلفی از مواد، از چوب تا فولاد، تهیه کرد.

این کنسول ها به طور کلی، مستطیلی شکل هستند. با این حال ، برخی از طرح های پیچیده تر وجود دارد که دارای شکل هلال ماه هستند. اگرچه، در دنیای میزهای کنسول، میزهای مبل معمولاً مستطیل شکل هستند.

میز آرایشی مدرن یا وانیتی

خانمها معمولاً برای آماده شدن از میز آرایش استفاده می کنند. این یک میز کنسول است که با این هدف طراحی شده است. میزهای آرایش نیز اغلب به شکل مستطیل هستند. اما دیدن اشکال مختلف و تغییرات مختلف وانیتی ها کمی متداول تر است.
میز های وانیتی همچنین باید دارای آینه و نور باشد. جنس های مختلفی دارد و در طرح های ظریف یا طرح های ساده ارائه می شوند. بیشتر اوقات می بینید که آنها با یک نیمکت یا چهارپایه همراه میکنند تا ظاهر آن را کامل کنند. اکثر خانم ها در اتاق خواب خود یک میز آرایش دارند.

میز کنسول با آینه

کنسول بوفه دار

وقتی مهمان دارید و نیاز به سرو غذا است و از میزهای معمولی خود برای کارهای دیگر استفاده می کنید، عملکرد این کنسول به شدت به چشم می آید. قرار دادن یک میز کنسول در آشپزخانه یا اتاق نشیمن می تواند به عنوان دکوراسیون در صورت عدم استفاده و در صورت نیاز به عنوان یک میز خط بوفه فوق العاده مفید عمل کند.

برای میزهای کنسول به سبک بوفه ، اغلب خواهید دید که فضای بیشتری در زیر آن قرار دارد. این می تواند شامل مکانهایی برای نگهداری ظروف تخت، بشقاب غذاخوری و لیوان باشد.

راهنمای خرید میز کنسول

کنسول ورودی

اگر راهروی شما باریک است و شما میخواهید به راحتی در داخل قدم بزنید و وسایلتان را روی میزی بگذارید، گزینه های زیادی پیش رو ندارید! باید کنسول ورودی را انتخاب کنید. این کنسول ها در عین زیبایی دارای طراحی بسیار خاصی هستند که در راهروی کوچک شما زیبایی را به نمایش میگذارند.

کنسول راهرو

کنسول های راهرو نیز باریک هستند. مردم غالباً از گذاشتن میز در راهرو برای جلوگیری از شلوغی فضا خودداری می کنند و این فرصتی عالی برای میز کنسول باریک راهرو است که وارد عمل شود.

میزهای کنسول به طور کلی باریک هستند. می تواند به عنوان مکانی برای تنظیم دکوراسیون، عکس یا اقلام مشترک مورد استفاده، مانند شارژ تلفن همراه، محل نگهداری کفش و غیره عمل کند.

انواع میزهای کنسول

این کنسول ها در مخفی کاری نیز عملی باورنکردنی دارندو آنها می توانند به طرز هوشمندانه ای عناصر ناخوشایند اما ضروری را در خانه مانند رادیاتور یا لباسشویی را پنهان کنند. مانند همه انواع دیگر میزهای کنسول، یک اندازه‌ی استاندارد وجود ندارد. زیرا شما می خواهید اندازه انتخاب شده را بر اساس فضای موجود و وظایف ضروری این جدول قرار دهید.