راهنمای خرید میز ناهار خوری

حتما برای شما هم پیش آمده که به هنگام خرید میز ناهار خوری با این سوال مواجه شوید که مناسب ترین میز برای شما چه میزی است؟ چه میزی مناسب فضای خانه‌ی شماست و یا اینکه چه جنسی را باید تهیه کنید؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا با هم راهنمای خرید میز ناهار خوری را در کمترین زمان ممکن بررسی کنیم، پس اگر میخواهید نکات مفیدی را فرا بگیرید، کمربند هایتان را محکم کنید!

رنگ میز و صندلی

موارد متعدی وجود دارند که با استفاده از آن ها می‌توان مناسب ترین میز را برای فضا انتخاب کرد، یکی از این فاکتور های بسیار مهم رنگ میز و صندلی است. شاید با خود فکر کنید که رنگ فقط در زیبایی اثرگذار است ولی باید بدانید که انتخاب درست رنگ-اگر جنس میز شما نیز با کیفیت باشد- میتواند میز و صندلی را حتی شیک تر و زیباتر از قبل نشان دهید و همین کار است که باعث می‌شود دکوراسیون شما جذاب به نظر برسد.

اصول انتخاب میز غذاخوری
صرف نظر از هر چیز سعی کنید که تناسب بین میز و صندلی و دکوراسیون به نحو کاملا زیبایی حفظ شود، مثلا همانطور که در مقاله های قبلی گفتیم، اگر فضایی کلاسیک دارید، از رنگ هایی با تن سفید، قهوه‌ای و یا حتی مشکی استفاده کنید.

جنس میز

یکی از عواملی که به شما در انتخابی صحیح کمک میکند توجه به جنس میز ناهار خوری است که تنوع و گستردگی قابل توجهی دارد. جنس میز ناهار خوری میتواند از چوب، شیشه، فلز و یا مواد اولیه‌ی ترکیبی باشد. هر یک از موارد گفته شده می‌توانند به نحو خاصی روی زیبایی فضای شما اثر بگذارند و توسط شما انتخاب شوند. پس با توجه به اینکه شما قصد دارید این میز را برای چه مکانی تهیه کنید، انتخاب های شما محدو تر می‌شود.

اگر نمایل دارید بیشتر با جنس میزهای ناهار خوری و انواع آن آشنا شوید می توانید به این بخش مراجعه کنید.

اگر فضای شما رسمی است میتوانید از میز های شیشه ای و تیره استفاده کنید، اگر کافه دارید، میزهای چوبی انتخاب بسیار مناسبی هستند. در مقاله‌ی انواع جنس میز ناهار خوری به تفصیل انواع جنس ها (به آن مقاله لینک داده شود)را توضیح دادیم، پس سری به آن مقاله نیز بزنید.

خرید درست ست میز ناهارخوری

جنس صندلی ها

انتخاب میز مناسب به تنهایی چاره ساز نیست و جذابیت ظاهری مد نظر شما زمانی ایجاد می‌شود که میز، با صندلی های مناسب همراه شود. نکات بسیار زیادی در مورد صندلی، جنس و ظاهر آن وجود دارد ولی نگران نباشید چون با خواندن همین پاراگراف، نگرانی و ابهامات ذهنی شما به کلی رفع می‌شود.

یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، جنس رویه‌ی صندلی است. انتخاب پارچه‌ی مناسب، اولین قدم است، به این موضوع فکر کنید که در کجا از این صندلی استفاده می‌شود چون اگر در مکان های پر تردد مثل کافه، رستوران و غیره از آن استفاده می‌کنید، بهتر است از انتخاب رنگ روشن پرهیز کنید. اگر میز و صندلی را جدا جدا تهیه میکنید حواستان به ارتفاع میز و صندلی و تناسب آن ها باشد تا بعدا برای نشستن به مشکل برنخورید. اگر تکیه گاه و نشیمنگاه صندلی شما مناسب باشد، میتوانید از وعده ای که صرف میکنید نهایت استفاده را ببرید.

راهنمای خرید ناهار خوری

جنس نشیمنگاه صندلی نیز از عوامل مهم در انتخاب شما است. اگر مطالب قبلی سایت را مطالعه کرده باشید حتما با فوم سرد و گرم و ویژگی های آن آگاه هستید. یعنی میدانید که جنس فوم سرد از فوم گرم بهتر است و فوم های گرم، سفت هستند و بعد از مدتی خراب و فرورفته خواهند شد. ولی فوم های سرد بعد از فرورفتگی به آسانی به حالت اولیه باز میگردند.

راهنمای خرید ست میز ناهار خوری

نتیجه گیری: در این مقاله با هم راهنمای خرید میز ناهار خوری را بررسی کردیم و کمی میز های مختلف و متناسب با دکوراسیون های متفاوت را بررسی کردیم به امید اینکه به شما برای انتخابی بهتر، کمک کرده باشیم.