انواع شکل میز ناهارخوری

خرید میز ناهار خوری نیز مثل هر وسیله‌ی دیگری، نیازمند دقت و تلاش است و حوصله میطلبد و هنگام خرید ممکن است با انواع شکل میز ناهارخوری آشنا شوید ولی باید بدانید که به طور کلی، انواع شکل میز ناهارخوری از اولین مسائلی است که باید در نظر داشته باشید. با توجه به گستردگی که هر یک از این سبک ها دارد ما برای هر کدام یک مثال آوردیم.

جهت مشاهده قیمت و مدل های میز ناهارخوری می توانید به این بخش مراجعه نمایید.

شکل مستطیل میز ناهارخوری

میز ناهار خوری مستطیل شکل از محبوب ترین نوع میز ناهار خوری است و طبق نظرسنجی های انجام شده به دلیل تنوع عملکرد و کارایی، این سبک از محبوب ترین میز ها در کشور است که نه تنها در خانه ها بلکه ادارات و کافه ها نیز، زیاد از آن استفاده میکنند.

حالا شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا این سبک اینقدر رایج است؟ جواب اینجاست که اکثر فضاها، آشپزخانه ها و اتاق برای غذاخوری اکثر مستطیل شکل هستند و این میز جا برای نشستن بیش از چهار نفر دارد، پس اگر مهمان داشته باشید دیگر نگرانی نخواهید داشت.

میز های مستطیلی در اندازه های مختلف تولید می‌شوند، حتی گاهی برای زیبایی آن ها را زیادی باریک درست می‌کنند که در این صورت اگر از آن استفاده کردید شاید باید قبل از نشستن از مهمان ها بخواهید که غذایی که روی بوفه قرار دارد را به میز منتقل کنند.

میز ناهار خوری مستطیل

مربع شکل

مربع ساده ترین طرح میز است. چهار پایه دارند و شما با فاصله‌ی مساوی از یکدیگر دور میز قرار دارید. این سبک میز برای فضاهای جمع و جور تر مناسب است. اتاق های مربع شکل با میز ناهار خوری مربعی بهتر به نظر می رسند. اگر بیشتر اوقات مهمان ندارید و یا از خانواده های پر جمعیت نیستید میتوانید از میزهای ناهار خوری مربعی نیز استفاده کنید. نکته‌ی قابل توجه این است که برای ایجاد فضای بیشتر حتی می توان به سادگی دو میز مربع را در کنار هم قرار داد تا یک فضای مستطیلی بزرگتر برای موارد خاص ایجاد شود.

میز ناهارخوری مربع
مزیت داشتن میزهای مربعی این است که صمیمیت و فضای رضایت بخشی را برای نشستن تعداد کمی از افراد فراهم می کند. اگر فقط دو یا سه نفر در بیشتر وعده های غذایی شما حضور داشته باشند، داشتن یک میز بزرگ مستطیلی و میز بزرگتر می تواند فضا را سرد جلوه دهد.

شکل دایره‌ای میز ناهارخوری

میزهای گرد امکان جابجایی افراد برای نشیمن را فراهم می کنند و اغلب دارای ویژگی هایی مانند لبه های لولایی هستند که آن را به شکل بیضی تبدیل می کند. میز مربعی تنها راه حل برای یک اتاق کوچکتر یا مربع شکل نیست. یک میز ناهار خوری گرد گزینه‌ی مناسب دیگر و یکی از بهترین شکل ها برای مجالس کوچک است زیرا همه می توانند همدیگر را ببینند، گفتگوها راحت تر انجام می شوند و محیط دلپذیرتر و صمیمی تر به نظر می رسد.

میز غذاخوری دایره

به خاطر داشته باشید که یک میز گرد برای گردهمایی های بزرگ ایده آل نیست. یک میز گرد بزرگ به این معنی است که در حالی که هنوز می توانید دیگران را ببینید، آنها دور به نظر می رسند و ممکن است مجبور شوید برای شنیده شدن توسط بقیه صدایتان را بالا ببرید. علاوه بر این، اکثر اتاق های غذاخوری آنقدر بزرگ نیستند که میزهای بزرگ ناهار خوری گرد را در خود جای دهند.

بیضی شکل

میز بیضی شکل یکی از محبوب ترین انتخاب ها است که به یک میز گرد اجازه می دهد فضای بیشتری را برای رستوران ها فراهم می کند. میز ناهار خوری بیضی شکل تقریباً در همه ویژگی هایش شبیه به یک میز مستطیلی است. به نظر می رسد به دلیل گرد بودن گوشه ها، فضای کمتری نسبت به یک مستطیل اشغال می کند، اما این بدان معناست که مساحت آن نیز کمتر است. اگر یک اتاق باریک تر یا کوچکتر دارید و گاهی لازم است افراد بیشتری پشت میز بنشینند، می توانید یک میز بیضی را در نظر بگیرید.

میز غذاخوری بیضی

فرم آزاد

در ایده طراحی فرم آزاد هیچ تعریف مشخصی وجود ندارد. این دسته شامل هر چیزی است که در اشکال استاندارد قرار نمی گیرد. مانند مثال ما که مثلثی‌ست که اضلاع آن کمی به سمت بیرون هلال شده است.

میز ناهار خوری به شکل آزاد جزو مبلمان سفارشی محسوب می‌شود. این نوع میز ناهار خوری را می توان در اشکال و طرح های مختلف تشکیل داد. شما باید با توجه به اندازه اتاق غذاخوری خود، باید این میز را درست کنید. این میز فوق العاده زیبا است و همیشه جلوه فوق العاده ای به اتاق ناهار خوری شما می بخشد

انواع شکل میز ناهار خوری

نتیجه گیری: در این مقاله با انواع شکل میز ناهارخوری و مزایا و معایب آن ها آشنا شدیم به امید اینکه بتوانیم به شما برای خریدی بهتر و مناسب تر کمک کنیم.