رزین مبل

امروزه علاوه بر چوبی که در ساخت پایه های مبلمان به کار برده می‌شود از ماده‌ی دیگری به اسم رزین پلی استر نیز استفاده می‌شود. اگر تا کنون با شکل گیری رزین آشنایی داشته باشید میدانید که ابتدا رزین را به صورت مایع درست میکنند و بعد با قالب های مختلف به آن شکل میدهند و صبر میکنند تا خشک شود. رزین این روز ها هم به صورت جداگانه و هم به صورت ترکیب با چوب به کار برده می‌شود.

 ترکیب چوب و رزین مبل چیست؟

  • یکی از ویژگی های رزین پلی استر این است که خیلی خوب به چوب می‌چسبد، به همین خاطر از آن در ترکیب با چوب برای منبت کاری استفاده می‌شود.
  • رزین به راحتی با هر رنگی مخلوط می‌شود و میتواند انواع حالت ها را به خود بگیرد و در نهایت به راحتی دچار تغییر رنگ و حالت نمیشود و ماندگاری قابل توجهی دارد.
  • توجه داشته باشید که موادی که برای خشک کردن رزین استفاده می‌شود نباید از مقدار خاصی بیشتر باشد(معمولا چهار درصد) . اگر از این مقدار بیشتر باشد رزین شما کیفیت بالایی ندارد و ممکن است خراب شود.

برای خرید انواع مبل چستر می توانید از سایت ساردین چوب دیدن کنید.

تشخیص رزین از چوب

چطور بفهمیم مبل چوبی است یا رزینی؟

  • مبلی که در آن رزین به کار برده شده در مقایسه با مبل های دیگر سنگین تر است.
  • چون برای رزین از قالب استفاده می‌شود، طرح ها و شکل ها کاملا بی جان هستنند.
  • برای تشخیص دقیق تر شما میتوانید سوزنی را داغ کنید و در قسمتی از پایه که زیاد قابل رویت نیست فرو کنید، متوجه بوی پلاستیک می‌شوید و یا ممکن است کمی از رزین به سوزن شما بچسبد.
برای آگاهی بیشتر در مورد کلاف مبل این مقاله را مطالعه فرمایید.

مبل رزین بخریم؟

بیشتر سازندگان مبل به جهت تولید مبلمان از رزین به جای چوب استفاده میکنند و در زمان فروش محصول نیز این نکته را به مشتریان نگفته و مبل رزین را به جای مبلمان چوبی به فروش می رسانند، اما ما به شما توضیح دادیم که چگونه این نوع مبلمان را خریداری کنید.

مزایا مبل رزین و چوب چیست؟

نکته مثبتی که رزین دارد ارزان بودن مبلمانی ترکیب چوب و رزین نسبت به مبل تمام چوبی است، این نوع مبل ها خیلی راحت تولید می شود و مقاومت بالایی در برابر پوسیدگی و خرابی نسبت به سایر مبلمان دارند.

معایب مبل رزین و چوب چیست؟

توجه داشته باشید که در مبل ترکیبی از مواد شیمیایی استفاده می شود به هیچ عنوان کیفیت و دوام مبل تمام چوب را نخواهد داشت و درمقابل ضربه ممکن است شکسته و یا از چوب جدا شود و همچنین وزن بیشتری نسبت به مبلمان چوبی دارد.

تشخیص چوب و رزین مبلمان

استفاده از ترکیب چوب و رزین در مبل

یک امر بسیار عادی است و بسیاری از طراحان از این روش برای ساخت طرح های روی مبلمان علی الخصوص مدل های سلطنتی و کلاسیک استفاده میکنند. به کار بردن رزین در مبلمان هزینه‌ی تولید را پائین می آورد و در نتیجه قیمت پائین تری را برای مشتری خواهد داشت. به علاوه سرعت تولید را بالا برده و دردسر کمتر برای تولید کننده را به همراه خواهد داشت و همانطور که میدانید مبلمان با هزینه‌ی کمتر در بازار بیشتر مورد استقبال قرار میگیرند.

قیمت مبل رزین چقدر است؟

قیمت مبل رزینی بستگی به برند، کیفیت، اندازه، طراحی و جنس مورد استفاده دارد. اما معمولا در بازار این محصول قیمت ارزان تری نسبت به دیگر مبلمان دارند.

اگر مبلمان شما کلاف سنگینی داشته باشد می‌شود احتمال داد که در آن از رزین استفاده شده، هر چند استفاده از رزین، قیمت آن را پایین می آورد.

عکس مبل رزینی

در اخر

اما بهتر است در زمان خرید مبل یا جلو مبلی رزینی، به جنس و کیفیت محصول دقت کنید و در نهایت، به بودجه خود رسیدگی کنید تا بتوانید بهترین محصول را با کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید و اگر شما از سایت ساردین چوب مبل چوبی خود را انتخاب و خریداری کنید یک مبل با کیفیت بی نظیر خواهید داشت.

همچنین برای یک خرید امن و یا مشاوره از متخصصان ساردین چوب که پشتیبانی آنلاین و بیست و چهار ساعته دارند کمک بگیرید و هرگونه سوالی که درمورد جنس، متریال و یا قیمت دارید بپرسید. به امید اینکه مشاورین ما بتوانند شما را برای خریدی امن تر و بهتر راهنمایی کنند.