مبل شرکتی چیست؟

ممکن است خیلی از شما به هنگام خرید مبلمان و یا حتی جستجو در اینترنت و یا از زبان بقیه کلمه‌ی مبلمان شرکتی را شنیده باشید و با خود فکر کنید که مبل شرکتی چیست و حتی چه تفاوتی با سایر مبل ها دارد و آیا کاربردی که دارد با بقیه متفاوت است یا نه و جدا از همه‌ی موارد، اینکه مبلمان شرکتی نسبت به سایرین مزیتی دارد که آن را برای انتخاب در اولویت قرار دهد یا نه.

برندهای مبلمان

اصولا شما باید به خاطر داشته باشید که میتوانید مبلمان را به دو صورت در بازار یافت کنید، اول فروشگاهی و دوم شرکتی. داستان مبلمان فروشگاهی تا حدودی بر همگان مشخص است زیرا که فرد یا افرادی اقدام به ایجاد یک تولیدی میکنند و در این کارگاه تولیدی با افرادی و با استفاده از مواد اولیه دست به ساخت مبلمان میزنند. حال اینکه برای مبلمان شرکتی یا به این صورت است که افراد شرکتی را برای وارد کردن مبلمان و لوازم و متریال موجود میزنند یا اینکه اقدام به طراحی و ساخت مبلمان در داخل کشور میکنند.

خرید مبل از فروشگاه ها

البته باید این موضوع را در نظر گرفت که باتوجه به شرایط اقتصادی کشور و شرایط ارزی حاکم، افراد کمی هستند که مایل به وارد کردن از سایر کشور ها هستند ولی صرفا کلمه‌ی مبلمان شرکتی از زمانی باب شد که همین شرکت ها و افراد اقدام به واردات از سایر کشور ها کردند و کم کم فضای خود را گسترده تر کردند.

شاید دانستن نحوه قیمت گذاری مبلمان نیز برای شما کاربردی باشد.

مبلمان شرکتی چه مزایایی دارد؟

همه میدانیم که گستردگی فضای کاری باعث شده که سفارشاتی که شرکت ها میگیرند مقدار قابل توجهی از کارگاه ها بیشتر باشد و درآمد بیشتری نیز نصیبشان شود. حال این درآمد زایی بیشتر از طرفی به نفع مشتریان شده و باعث می‌شود خدمات ارائه شده به مشتریان بیشتر باشد. مثلا فرض کنید که شما مبلمان خود را از یک کارگاه کوچک خریده اید، اگر بعد از مدتی برای آن کارگاه مشکلی پیش بیاید و یا صاحب کارگاه قصد جابه جایی داشته باشد،تکلیف خدمات پس از فروش و یا گارانتی شما چه می‌شود؟

مبلمان فروشگاهی

قیمت مبل شرکتی چقدر است؟

مبلمان شرکتی خیلی چیز جالب و با ارزشیه که از از جنس‌ها و طراحی‌های مختلفی ساخته میشن که هر کدومشون یه حس و حال خاصی به خونه میارن قیمت آنها هم بستگی به چیزایی مثل جنس، طراحی و کیفیت داره. مثلا یه مبل شرکتی با طراحی خاص و با جنس با کیفیت میتونه قیمت بالاتری داشته باشه، ولی یه مبل معمولی‌تر که کیفیتش پایین‌تره، ارزونتره قیمت مبل شرکتی می‌تونه از حدود 20 میلیون تومن تا 70 میلیون تومن یا حتی بیشتر هم برسه ولی حتما برای دقیق‌تر بودن، بهتره از فروشگاه‌های مبلمان دیدن کنید یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

از کجا بفهمیم مبل شرکتی است

از کجا بفهمیم مبل شرکتی است؟

برای تشخیص مبل شرکتی، می‌تونید به ویژگی‌های خاصی مثل طراحی و جنس مبل نگاه کنید این مبلمان‌ها معمولاً طراحی‌های مدرن و با کیفیتی دارن و از جنس‌های مثل چوب یا چرم با کیفیت ساخته می‌شن. یکی دیگر از نکات مهم که باید به آن توجه کنید گارانتی و خدمات پس از فروش است که اگر شما از یک شرکت مبلمان خریداری کرده باشید، خیالتان راحت است که با یه نفر سر و کار ندارید و طرف حساب شما یک شرکت با تمام سابقه‌ی آن است.

دلایل خرید مبل از شرکت ها

تفاوت مبل شرکتی و کارگاهی در چیست؟

مبل شرکتی‌ها معمولاً توسط شرکت‌های بزرگ تولید می‌شوند. این شرکت‌ها دارای استانداردهای کیفیت بالا هستند و از مواد با کیفیت استفاده می‌کنند.

اما مبلمان کارگاهی توسط کارگاه‌های کوچکتر تولید می‌شود، معمولاً در مقیاس کوچکتر و ممکن است استانداردهای کیفیت پایین‌تری داشته باشد. معمولاً از مواد ارزان‌تر استفاده می‌کنند و طراحی‌های آنها ممکن است ساده‌تر باشد.

اما باید توجه داشته باشید که برخی از مبلمان کارگاهی هم ممکن است کیفیت خیلی خوبی داشته باشند.

شرکت ها و اهداف بلند مدت

وقتی شما از یک شرکت دست به خرید میزنید، نگران نیستید که این شرکت پس از مدت کوتاهی تعطیل شود و یا اتفاقات این چنینی برای آن بیفتد، زیرا این شرکت ها از ابتدای کار سرمایه گذاری های عظیمی انجام می‌دهد و با آینده نگری به دنبال بهتر شدن و پیشرفت و بهبود عملکرد و یا حتی اشتغال زایی هستند و بدین ترتیب با اهداف بلند مدت خود، سعی در حفظ مشتری و راضی نگه داشتند آن دارند.

خدمات پس از فروش مبلمان

برند سازی شرکت ها چگونه است؟

ممکن است شما هم این روزها از گوشه و کنار فضای مجازی یا شرکت ها یا حتی جلسات مختلف اسمی از برندینگ به گوشتان خورده باشد. اگر شما کمی به فضای دیجیتال آشنا باشید و یا در آن فعالیتی داشته باشید، حتما میدانید که فروشگاه هایی که به صورت آنلاین و اینترنتی فعالیت میکنند بخش بزرگی از فروشی که دارند را در ابتدا مدیون برند سازی هستند. پس برندینگ به طور مستقیم با فروش بیشتر شما ارتباط دارد.

هرچه بیشتر و بیشتر در بازاریابی آنلاین جلو میرویم متوجه این موضوع میشویم که شرکت ها تمایل دارند بیشتر و بیشتر با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند و احساسات آنها را مورد هدف قرار دهند. زیرا با این کار شما به مشتری حس صمیمیتی القا میکنید که باعث میشود تفاوت را احساس کند و اینجاست که موفقیت یک برند به خوبی احساس میشود.

گارانتی شامل چه مبلمانی می شود

برند در اصل همان نام تجاری شماست. یک نام، نماد، طرح، کلمه، لوگو و یا هرچیز دیگری که بوسیله‌ی آن میتوان محصولات یا خدمات یک شرکت، شخص، تشکیلات و یا سازمان را از دیگری تشخیص داد.

یک مجموعه‌ی حرفه ای چه نکاتی را رعایت می کند؟

شرکت های مبلمان با توجه به گسترده بودن هداف و مقاصدشان سعی در این دارند که فروش خود را از سطح صرفا شهری خارج و فضای کاری را تا سطح بین الملل برسانند و همین امر باعث می‌شود که حرفه ای ترین افراد را برای شرکت استخدام کنند.

همین موارد باعث بالاتر رفتن تجربه‌ی آنها می‌شود و اگر با سایر کشور ها در ارتباط باشند سعی بر این دارند که محصولات خود را با مدرن ترین حالت ممکن پیش ببرند و با مد روز هماهنگ باشند. این روز ها با سنگین تر شدن فضای رقابتی همه سعی بر این دارند که تمایز ویژه‌ای با سایرین داشته باشند و همین است که شرکت ها تنوع محصولات بسیار زیاد تری نسبت به کارگاه های کوچک تر دارند.

مبل شرکتی

1. نبود بدقولی و مسئولیت پذیری

زمانیکه شما از یک شرکت مبلمان خریداری میکنید دیگر نگران مواردی مثل دیر شدن سفارشتان یا حتی آماده نبودن آن نیستید زیرا ساختار شرکت ها به صورتی است که کار هر نفر در آن کاملا مشخص می‌باشد و وجود هر گونه اختلال و یا ناهماهنگی به سرعت ریشه یابی می‌شود.

2. وجود گارانتی و خدمات پس از فروش

همانطور که پیش تر هم اشاره کردیم، ضمانتی که کارگاه های کوچک تر به شما می‌دهند کاملا با ضمانتی که شرکت ها به شما می‌دهند متفاوت است، زیرا معمولا مشکلی که به هر دلیلی برای کارگاه ها ممکن است پیش بیاید برای شرکت ها اتفاق نمی افتد و آنها کاملا به این ضمانت وفادار هستند و زمانی که به شما قول خدمات پس از فروش می‌دهند، شما دیگر خیالتان از این بابت راحت است.

نحوه خرید مبلمان

3. وجود نمایندگی و شعب مختلف مبل شرکتی

یکی دیگر از مزایای شرکت ها این است که با بزرگ شدن و رونق گرفتن کسب و کار، دست به ایجاد شعب مختلف در شهر ها و استان های مختلف میزنند و به مشتری این اجازه را می‌دهند که در صورت نبود امکان خرید از شعبه‌ی اصلی، بتواند به راحتی از نزدیک ترین شعبه‌ به محل زندگی، خرید خود را نهایی کند.

4. وجود حق مالکیت مبل شرکتی

یا وجود هزینه‌های زیادی که شرکت ها می‌کنند، طبیعی است که اثر خود را ثبت کنند. میپرسید یعنی چه؟ یعنی اگر شرکتی مبل خود را ثبت کند، این مبل مطعلق به این شرکت است و درصورتی که شرکت دیگری اقدام به ساخت همان مبل کند، شرکت اولیه به راحتی می‌تواند از آن شکایت کند.

مزایای خرید مبل فروشگاهی

5. حمل و نقل حرفه‌ای مبل شرکتی

شرکت ها برای حفظ مشتری و نشان دادن برند خود، بسته بندی ها و ارسال ها را با لوگو و خدمات خود انجام می‌د‌هند تا علاوه بر اینکه از صدمه و یا خسارتی که ممکن است به مبل وارد شود جلوگیری کنند، درصورت وجود صدمه ای مسئولیت آن را بپذیرند.

تا اینجا با چند ویژگی برتر مبلمان شرکتی آشنا شدیم، از دیگر ویژگی های مثبت آن میتوان به وجود بخش هایی برای کنترل کیفیت مبلمان در شرکت، وجود نیروی نظارتی و سخت گیری های بیشتر برای تولید محصول بهتر، وجود جشنواره های بیشتر و ارتباط نزدیک با مشتری اشاره کرد.

بعضی از افراد تمایل به راهنمای خرید اینترنتی مبلمان دارند برای آشنایی با سازوکار این موضوع و نحوه درست خرید می توانید به این بخش مراجعه نمایید.

در اخر

در این مقاله با هم با مبلمان شرکتی آشنا شدیم و تفاوت آن با سایر کارگاه های مبلمان و ویژگی های مثبتی که دارد را بررسی کردیم، به امید اینکه شما را در خرید بهتر یاری کرده و اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهد.

تماس با ساردین چوب