اشتباهات رایج در چیدمان خانه های کوچک

بیشتر مردم امروزه اصول چیدمان خانه های کوچک را نمی دانند و خودشان با سلیقه خودشان مبلمان خود را می چینند ولی در بیشتر موارد چیدمان مبل بدون اینکه به اشتباهات آن دقت کنید موجب بد شدن دکوراسیون خانه میشود پس با ما در مقاله اشتباهات رایج در چیدمان خانه های کوچک همراه ساردین چوب باشید تا 7 تا از اشتباهات آن را بررسی کنیم.

7 تا از اشتباهات رایج در چیدمان خانه های کوچک

1.خرید مبل نامناسب برای خانه کوچک

یکی از اشتباهات رایج در چیدمان خانه های کوچک این است که یک مبل با ابعاد خیلی بزرگ بخرید تا زیبایی خانه شما افزایش دهد در صورتی که این کار اشتباه است و شما میتوانید با خرید یک مبل کوچک خانه خودتان را خاص تر کنید.

برای خرید انواع مبل چستر جدید از سایت ساردین چوب دیدن کنید.

اشتباهات رایج در چیدمان خانه های کوچک

2.از فرش های کوچک استفاده نکنید!

استفاده از فرش های کوچک باعث میشود خانه شما کوچک نمایش داده شود پس از فرش های بزرگ استفاده کنید تا خانه شما به چند قسمت تقسیم شود و خانه شما کوچک نمایش داده نشود.

3.عدم وجود فضای خالی در چیدمان پذیرایی کوچک

خانه کوچک شما باید فضای خالی داشته باشد تا خودش را یزرگ تر نشلن دهد بیشتر افراد فکر می کنند با پر کردن فضای خالی خانه خود زیبا و جذاب می کنند در صورتی که نباید اینکار را انجام دهند.

مبل چستر

4.مبل ها را رو به روی دیوار قرار دادن

شاید با این روش خانه‌ی شما بزرگتر به نظر برسد ولی فقط فرض کنید که برای صدا کردن کسی باید خودتان را کاملا به سمت بیرون بچرخانید و بعد از مدتی از این وضعیت خسته شوید و بخواهید که چینش مبلمان را مجددا تغییر دهید. البته از خوبی های این سبک چیدمان می‌شود به ایجاد یک فضای دنج برای صحبت و دورهمی اشاره کرد.

اگر برای خانه خود میز کنسول میخواهید مقاله میز کنسول برای خانه کوچک را از دست ندهید.

5.نور پردازی اشتباه

چه هنگام چینش مبلمان و چه میزناهار خوری باید این مسئله را در نظر داشته باشید که بالای سر شما حتما منبعی برای روشنایی قرار داشته باشد. پس سعی کنید حتی فضا را اطراف منبع نور ایجاد کنید.

مبل چستر کلاسیک

6.انتخاب رنگ اشتباه

انتخاب رنگ درست برای دکوراسیون های مختلف از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. برای انجام اینکار می توانید یک عکس از فضای منزل خود بگیرید و با هوش مصنوعی و تم های رنگی مختلف را روی آن تست کنید.

7.به نمایش گذاشتن پشت مبلمان

توجه داشته باشید که هیچ چیز مانند اولین تصویر ذهنی نمیتواند اثر بگذارد پس اگر به هنگام ورود به نشیمن اولین صحنه ای که می‌بینید پشت ساده و یا زشت مبلمان است، حتما در چینش آن صرف نظر کنید. اگر فضای کافی برای این کار را ندارید بهترین راه این است که یک صندلی پشت مبل بگذارید و یا با استفاده از شلف های ایستاده، فضایی زیبا ایجاد کنید تا این کمبود به چشم نیاید.

مبل ال چستر

نکته طلایی درباره اشتباهات رایج در چیدمان خانه های کوچک

ممکن است با خود فکر کنید که اگر فضای میان نشیمن را خالی بگذارید میتوانید نشیمن را بزرگتر نشان دهید، ولی در واقع عکس این موضوع صادق است. مبل ها و صندلی ها را از دیوار ها فاصله دهید و  با جمع کردن وسایل را در وسط اتاق، یک منطقه‌ی دنج ایجاد کنید.

کدام ترکیب رنگ برای خانه های کوچک بهترین گزینه است؟

معمولا استفاده از ترکیب های رنگی مانند: سفید و آبی، کرم و صورتی و یا رنگ های خنثی مثل بژ و سفید انتخاب های بسیار خوبی هستند.
ولی باید دقت داشته باشید که مبل های که در آن رنگ های زیادی استفاده شده خانه شما را شلوغ نشان می دهند و زیبایی خانه شما را می گیرند استفاده از ترکیب دو رنگ یا حتی سه رنگ در انتخاب یک مبل کافی است که در ترکیب سه رنگ هم می توانید از رنگ هایی مانند آبی و صورتی، قرمز و یا زرد استفاده کنید.

مبل را از کجا بخریم؟ ساردین چوب؛

برای خرید مبل باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ این سوالی است که هر خریدار، پیش از خرید مبل از خود می‌پرسد. به همین خاطر ما نیز برای این که بتوانیم به این سوال پاسخ دهیم؛ خوشبختانه ساردین چوب این امکان را فراهم کرده است تا مبل مورد نیازتان را به‌صورت اینترنتی و از بین چندین طرح و رنگ  بهترین مدل مبلمان با کیفیت را انتخاب کنید.

اگر هم قصد خرید حضوری را دارید به آدرس: تهران ، بزرگراه شهید خرازی غرب ، میدان دریاچه ، خیابان شهید جوزانی غربی ، مجتمع اداری و تجاری خلیج فارس ، طبقه اول ، پلاک ۷۰ مراجعه کنید و از انواع محصولات ساردین چوب دیدن کنید.

اگر مورد دیگری که در زمان خرید انواع مبلمان وجود دارد، در بخش نظرات برای ما بنویسید. یا اگر هنوز در خرید و انتخاب مبل سوال داشته یا سردرگم هستید برای مشاوره با کارشناسان ساردین چوب از طریق شماره زیر در ارتباط باشید.

تماس با ساردین چوب