رنگ های مختلف استیل در پایه های مبلمان

در آخرین روندهای طراحی داخلی و دکوراسیون، طراحان به ترکیب کارایی و سبک رسیده اند. به این معنا که مبلمان طراحی شده بتواند در اکثر سبک های دکوراسیون جای خود را پیدا کرده و با بالاترین کارآیی مورد استفاده قرار بگیرد. در این مقاله سعی داریم درباره رنگ های مختلف استیل در پایه مبلمان صحبت کنیم.

اکثر مبلمانی که در خانه های ایرانی دیده می شود در دسته مبلمان های چوبی و سلطنتی قرار می گیرند و همین دلیل باعث می شود که نتوانیم سبک های مختلف طراحی داخلی را در منزل استفاده کنیم. در این مقاله با رنگ های مختلف مبلمان با پایه استیل به تفصیل آشنا می شویم و ست کردن مبلمان با دکوراسیون خانه را قدم به قدم یاد می گیریم، به نمونه ای قابل لمس از ترکیب کارآیی و سبک می رسیم و متوجه می شویم که بهتر است در دوران مدرن امروز، ذهنمان را با ایده های نو و جدید آشناتر کنیم چرا که مطمئنا بر کیفیت زندگیمان تاثیری مثبت خواهد گذاشت.

 

جهت مشاهده مبل های پایه استیل و سفارش آن می توانید به این قسمت از سایت ساردین چوب مراجعه فرمایید.

رنگ های استیل در پایه مبل

در کنار رنگ های مختلف استیل در پایه مبلمان یکی دیگر از مهم‌ترین عواملی که در انتخاب مبلمان استیل نقش دارد، رنگ مبلمان استیل است. رنگ مبلمان استیل به دو عامل رنگ فریم و رنگ پارچه آن بستگی دارد؛ که این رنگ‌های متفاوت می‌تواند تاثیر زیادی در دیزاین مبلمان داشته باشد. پارچه‌های زیبای این نوع مبلمان از بهترین ویژگی های آن‌ها می‌باشد. این روزها به خاطر تنوع زیاد در رنگ پارچه مبلی و رنگ فریم انتخاب برای ما مقداری سخت شده است. در ابتدا با آبکاری این مبلمان آشنا می شویم و قدم به قدم تا انتخاب رنگ جلو می رویم.

رنگ های استیل در پایه مبل

آبکاری استیل چگونه انجام می‌ شود؟

استیل به دلیل مقاومتی که در برابر خوردگی دارد معمولا بدون روکش استفاده می‌شود، ولی با این شرایط در بعضی مواقع استیل را آبکاری می‌کنند.

برای آبکاری استیل از عناصر مختلفی مثل نقره، طلا، کروم، روی، برنج، مس، قلع، نیکل، نیکل سیاه و نیکل روشن استفاده می‌کنند که همین باعث ایجاد رنگ های مختلفی روی استیل می‌شود.

 

دو روش آبکاری استیل

به طور خلاصه برای آبکاری دو روش آبکاری الکترولیتی و الکترولس وجود دارد. در آبکاری الکترولیتی از جریان الکتریکی استفاده میشود و یک لایه‌ی نازک فلز روی سطح استیل قرار میگیرد. در این نوع آبکاری فلز را به مدار الکتریکی بار مثبت و استیل را به کاتد منفی متصل میکنند، با ایجاد جریان الکترون ها از فلز مربوطه روی استیل می‌نشینند و روکشی از جنس آن فلز ایجاد می‌کنند.

در آبکاری الکترولس که به آبکاری اتوکاتالیستی هم معروف است، از هیچ جریان الکتریکی استفاده نمیشود و چند واکنش شیمیایی این کار را انجام می‌بخشد.

زمانیکه شما از آبکاری الکترولس استفاده کنند پوشش بسیار سختی ایجاد میشود که کاملا ضد زنگ است. پس این محصولات مقاومت بسیار زیادی در برابر ساییدگی و خوردگی دارند. برای اطلاعاتی مضاف بر این مطلب میتوانید به مقاله های قبلی سایت نیز مراجعه کنید.

رنگ پایه استیل مبل

دلایل استفاده از آبکاری استیل

جلوگیری از خوردگی شیمیایی

یکی از مهمترین دلایل استفاده از آبکاری، مقاومت آن در برابر خوردگی می‌باشد. این خوردگی ها در موارد بسیاری اتفاق می افتند و با اینکه استیل میل ترکیبی بسیار پایینی دارد ولی این فرایند باعث می شود که واکنش های شیمیایی انجام نشود.

زیبایی مبلمان

یکی از کاربرد های اصلی آبکاری برای زیبایی است چون باعث درخشندگی فلز می‌شود.

بالا رفتن مقاومت حرارتی فلز 

فلزت درمقابل حرارت واکنش نشان نمی دهند و آبکاری باعث ایجاد مقاومت بالاتری در آنها نیز میشود.

بالا رفتن مقاومت سطح فلز 

با وجود اینکه استیل از مقاومت بالایی برخوردار است ولی آبکاری هنوز هم باعث افزایش مقاومت این فلز میشود.

آبکاری ها، سه رنگ طلایی، سیلور و کروم را شامل می‌شود، با هم سری به روانشناسی رنگ ها و روش ست کردن پایه ها با اجزای خانه بزنیم:

رنگ پایه‌ی طلایی مبلمان

  • قرمز و طلایی

ست قرمز و طلایی از دوران قدیم مد شد و به عنوان نشانه‌ای از ثروت و قدرت مطرح گردید. حال، ما می‌توانیم رنگ قرمز را به عنوان مکمل رنگ طلایی در دکوراسیون به کار ببریم و یک فضای گرم و شیک را ایجاد کنیم.

  • ارغوانی و طلایی

اگرچه رنگ قرمز و طلایی انتخاب بسیار مناسبی برای اتاق خواب های مستر، هال و آشپزخانه بسیار زیبا به نظر می رسند، ولی ترکیب ارغوانی و طلایی برای فضاهای کوچک تر و راهروها مناسب تر است و می توان با یک فرش ارغوانی هارمونی زیبایی را در خانه ایجاد کرد. تن آبی که در رنگ ارغوانی وجود دارد از تندی این رنگ می کاهد و عین حفظ فضای شیک، آرامش را هم تزریق می کند. اگر در فضا از گلهایی با رنگ بنفش هم استفاده شود، زیبایی دکوراسیون را دوچندان می کنید.

  • مشکی و طلایی

اگر از آن دست افرادی هستید که علاقه‌ی زیادی به رنگ مشکی دارید، این ست به شدن پیشنهاد میشود. این نوع ترکیب رنگ فضا را از حالت یک دستی خارج و آن را مدرن می کند.

  • فیروزه ای و طلایی

این ترکیب رو دست ندارد! فیروزه‌ای و طلایی می تواند فضای خانه‌ی شما را با انرژی نشان دهد، با اینکه چند این ترکیب چند سال پیش مد شد ولی هیچوقت محبوبیت خود را از دست نداد. یک تابلو یا گلدان فیروزه‌ای به دکور اضافه کنید و زیبایی دکور را با چشم ببینید.

رنگ های استیل در پایه میز و صندلی

رنگ پایه‌ی استیل سیلور در مبل ها

رنگ نقره سیلور از طیف رنگ های براق، که بسیار در استایل نیز چشمگیر است، ترکیب این رنگ در دهه‌ی ۹۰ و همچنین در استایل دیسکو بسیار دیده می‌شد.

  • سیلور و سفید

ترکیب رنگی سیلور و سفید باعث ایجاد فضای آرامش بخشی به خانه‌ی شما می شود. خانم های خوش سلیقه ای که روحیات لطیفی دارند معمولا از این دو رنگ در دکوراسیون خانه بیشتر استفاده می کنند. اگر خانه‌ی شما سرامیک سفید دارد، انتخاب مبلمان پایه‌ی استیل با رنگ سیلور انتخاب بسیار مناسبی است.

  • سیلور و مشکی

اگر منزل یا محل کار شما دکوراسیونی با تم تیره و مخصوصا مشکی دارد، انتخاب مبلمان پایه سیلور به شدت توصیه می شود. این ترکیب به فضا قدرت می دهد و ریسک پذیری شما را به رخ می کشد.

  • سیلور و صورتی

اگر از آن دسته خانم هایی هستید که روحیات شادابی دارید و خانه‌ی شما پر از گلدان ها یا قاب های صورتی است، این پایه به شما پیشنهاد می شود.

برای رنگ کروم نیز همان ترکیب رنگ های سیلور پیشنهاد می شود.

رنگ های استیل در پایه مبل

رنگ های پارچه در مبلمان پایه استیل

مبلمان سفید

مبلمان سفید هیچوقت از مد نمی افتد و  هر وسیله با هر رنگی که خواستید را می توانید به دکوراسیونتان اضافه کنید. هنگام خرید مبلمان سفید به میزان مقاومت پارچه در برابر لکه دقت کنید و حتما پارچه هایی را انتخاب کنید که قابل شست و شو باشند

مبلمان کرمی

مبلمان کرمی رنگ گزینه بسیار مناسبی با قابلیت انعطاف پذیری بالا است. این رنگ کلاسیک به خوبی با رنگ های سیاه، آبی تیره، قرمز یا خاکستری ترکیب شده و در عین سادگی، گیرایی خود را در طول زمان از دست نداده است.

مبلمان قهوه ای

مدتی است به دلیل پر طرفداری رنگ خاکستری رنگ قهوه‌ای کمتر استفاده می شود. اما همچنان مبلمان قهوه ای در طراحی داخلی زیبا به نظر می رسد. هم کلاسیک است و هم شیک. پیشنهاد می کنم هیچ وقت از نکات مهم طراحی مبلمان از نگاه طراحان غافل نشوید. توجه داشته باشید که قهوه ای را می توان با رنگ های مختلفی چه از تناژ گرم و چه سرد‌، هماهنگ کرد.

مبلمان خاکستری روشن

رنگ خاکستری روشن در کنار رنگ های گرم چوب و دیوارهای گچی بسیار زیبا جلوه می کند. خاکستری زمینه ای فوق العاده برای لوازم رنگی است و به عنوان یکی از رنگهای خنثی پر کاربرد می تواند به راحتی رنگ های مختلف را کنار خود بنشاند.

مبلمان خاکستری تیره

این رنگ می تواند با بسیاری از رنگ ها ترکیب شود و به همین دلیل از رنگ های پرطرفدار در طراحی داخلی است. ولی تفاوتی که با رنگ قبلی دارد، جلوه آن در فضا است. از آنجایی که رنگ های روشن فضا را بزرگتر و دلبازتر نشان می دهند، استفاده از رنگ خاکستری تیره در فضای کوچک پیشنهاد نمی شود چرا که می تواند باعث تنگ و کوچکتر شدن خانه شما گردد.

مبلمان با رنگ های جیغ

اگر طرفدار رنگ های خنثی نیستید و از رنگ های شاد و سرزنده استقبال می کنید پیشنهاد ما رنگ زرشکی است چون فضای به شدن لوکسی به دکوراسیون منزل شما می د‌هد. استفاده از رنگ های با ابهت و شیک روی این مبلمان می تواند شکوه آن را چند برابر نموده و کیفیت بسیار بی نظیری را برای شما ایجاد نماید.

برای کسانی که به داشتن دکوراسیونی ایده آل و بی نظیر علاقه زیادی داشته و به دنبال بهترین ها برای خانه خود هستند، مبل استیل می تواند بهترین گزینه باشد. ترکیب رنگ زرشکی و طلایی یکی از محبوب ترین مدل های مبلمان سلطنتی شیک جدید هستند. رنگ زرشکی یک رنگ لوکس و شاهانه محسوب می شود.

 

5 نکته درباره انتخاب رنگ مبلمان پایه استیل که بهتر است بدانید.