مزایا و معایب مبل پایه استیل

همانطور که میدانیم در منازل اکثر ما ایرانی ها از مبل چوبی و یا سلطنتی بیشتر استفاده میشد . اما امروزه با تغییر و تحول در صنعت مبلمان علافه های اکثریت به سمت مبل های فلزی و یا به اصطلاح مبل پایه استیل کشیده شده است . مبل های پایه استیل به مرور زمان جای مبل های پایه چوبی را در بازار گرفته است اما نمیتوان منکر این شد که مبل های پایه چوبی نیز همچنان طرفداران خود را دارند .

مزایا

از مهمترین مزیت های مبل پایه استیل میتوان به خاص بودن آن اشاره نمود به دلیل طرح خاص این سبک مصرف کننده میتواند دیزان و طراحی منزل خود را از منازل دیگر متمایز و نظرات دیگران را نسبت به منزل خود جلب کند .
و همینطور مواد سازنده یا همان متریال پایه های این مبل که آن را از سایر مبل های موجود بازار متمایز کرده، اما امکان تغییر رنگ به درخواست مشتری نیز امکان پذیر است که رنگ و طرح پایه به چه صورت باشد.

معایب مبل پایه استیل

معایب مبل پایه استیل

یکی از معایب مبل پایه استیل میتوان به فلزی بودن آن اشاره نمود که ممکن است بعد از چندین سال از رده خارج شود اما به دلیل استقبال زیاد مردم و لوکس بودن آن میتوان با قاطعیت گفت این سبک از مبل ها دیگر جای خود را در بازار ایران و حتی کشور های دیگر پیدا کرده اند و احتمال منسوخ شدن آن پایین است.

مبل پایه استیل خوبه ؟

در جواب به این سوال باید گفت که اصلا این سوال در این صنف مبلمان نباید مطرح شود چون هر سبک مبل زیبایی و کارای و خواص خود را در سبک خود دارد و نمی توان از نظر خوب یا بد بودن آنها را مقایسه کرد ولی در مورد ویژگی ها میتوان مورد بررسی قرار داد برای مثال بعضی از مبل ها دارای خاصیت های هستن مثل قابلیت تخت خواب شو یا حالت چرخش داشتن و …

اگر در کل بخواهیم درباره مبل پایه استیل مزیتی نسبت به سایر طرح ها و سبک ها بیان کنیم میتوان جدید و بروز بودن و زیبایی پایه ها و دستگیره های براق این سبک مبل را مطرح کنیم.

معایب مبل پایه استیل

مبل پایه چوبی بهتر است یا استیل ؟

نمیتوان به طور حتم گفت مبل پایه استیل نسبت به پایه چوبی بهتر است و یا بلعکس ساختار و کلاف داخلی هر دو مبل تقریبا مشابه هم هستند و وسط هر کاناپه چه پایه چوبی و چه پایه فلز پایه های کمکی گذاشته شده است که مقاومت محصول در صورت فشار بیش از حد خنثی میکند . پس نمیتوان گفت کدام مبل بهتر است انتخاب نوع محصول فقط به سلبقه مخاطب بستگی دارد.

آیا این محصول برای مناطق شرجی و مرطوب مناسب است؟

برخی از مشتریان دغدغه زنگ زدگی پایه های استیل در مناطق شرجی را دارند و این سوال برایشان پیش می آید که این نوع مبلمان در مناطق مرطوب دچار زنگ زدگی می شود یا خیر .

در پاسخ به این سوال باید بگیم ما سه مدل آبکاری داریم :

  •  آبکاری رنگ سیلور
  •  آبکاری کروم
  •  آبکاری فورتیک (طلایی)

با ثبات ترین رنگ در مناطق شرجی قطعا آبکاری فورتیک هستش که فلز در دمای 320 درجه به مدن 40 دقیقه پخته شده و ماندگاری آن در مناطق شرجی دائمی خواهد بود.

اما این بدین معنی نیست که آبکاری رنگ سیلور و یا کروم بد باشد! خیر، این نوع آبکاری برای مناطق خشک مناسب بوده و هیچگونه تغییر رنگ رو طی زمان به وجود نخواهد آورد.

آیا این سبک مبلمان سنگین است ؟

شاید خیلی از شما پس از شنیدن اسم مبل پایه استیل فکر کنید به خاطر استفاده شدن فلز داخل کار وزن آن زیاد است و برای جابه جایی دچار مشکل می شوید!

اما در پاسخ به این سوال باید بگیم کلاف داخلی مبل های پایه چوبی و پایه فلز هر دو چوب هستند و فقط پایه ها از جنس مختلف استفاده شده است که فرقی بین یکدیگر از نظر وزن ندارند چه بسا پایه فلز سبکتر از پایه چوبی هستش